YAŞAR ARSLAN

GAZBİR YÖNETIM KURULU BAŞKANI

1959 Çankırı/Ilgaz doğumlu Yaşar ARSLAN, Haydarpaşa Lisesinde parasız yatılı olarak 6 yıl okudu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji fakültesinden mezun oldu.

ARSLAN, Yedek Subaylık döneminde Kara Harp Okulu Makine Grubunda Öğretim görevlisi olarak; Malzeme, NDT, Kaynak Teknolojisi konularında çalışmalar yaptı.

Yaşar ARSLAN daha sonra; 1985’te EMAŞ A.Ş.’de 3 yıl İşletme Şefi, 1987’de SUUDI ARABISTAN AL- FAHD EST Şirketinde yönetim pozisyonlarında 5 yıl görev yaptı. İGDAŞ’da İstanbul Doğal Gaz Projesi’nde 5 yıl süre ile değişik yönetim kademelerinde çalıştı. 1996 yılı başında Vinsan’da Proje Müdürlüğü görevine başlayan ARSLAN; burada SAE, SOFREGAZ ve GAZ DE FRANCE, LURGI, DEGREMONT ile doğal gaz, çevre entegre ve atıklarından enerji üretimi projeleri yürüttü. 2003 yılında Yapısal Şirketi’nde Koordinatörlük görevinden sonra, 2004 yılında Anadolu Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’de Genel Koordinatör ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevi ile çalışmaya başladı. Daha sonra 2010 yılında Aksa Doğal Gaz Dağıtım ve Ticaret Grup Başkanlığı’ na getirildi. Halen Kazancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren 20 Doğal Gaz Dağıtım, 2 Elektrik Dağıtım, 2 Doğal Gaz Toptan, CNG ve LNG Şirketinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO olarak görevini yürütmektedir.

GAZBİR kurucuları arasında bulunmuş ve 3 dönem Genel Sekreterlik görevi yürütmüş olan Yaşar ARSLAN; halen GAZBİR Başkanı ve TOBB Doğal Gaz Meclisi Başkan Yardımcısıdır.